על הנוכחות בגישור. לפעמים –  Just be.

מאוד לא מתאים לי לכתוב Just Be. ועוד בכותרת.

המכירים אותי מקרוב, יודעים שאני במהותי, בזהותי, יותר בענייני עשייה. Do.

קשה לי לא מעט להיות ב-Be.

אבל בתקופה האחרונה, מבינה עד כמה ה-Be חשוב.

גם בתוך חדר הגישור.

אז הנה סיפור על גישור שהיה לי לפני כמה ימים.

תביעה בסכום גבוה על שימוש בלתי מורשה בתמונות, על פגיעה בפרטיות, לשון הרע, התעשרות שלא כדין, תביעה למתן חשבונות ועוד ועוד טענות ועוד טענות. אחרי שקראתי את כתבי הטענות, הרגשתי תחושה מאוד לא ברורה בקשר לסיפור, ובעיקר תחושת מועקה כבדה.

עוד לפני שהצדדים הגיעו למשרדי, הפנמתי ש״מאחורי הקלעים״ מדובר בסכסוך בין שתי נשים, שהייתה ביניהן חברות טובה ועתיקת יומין, שהחיים, השנים, ומסלולים שונים של כל אחת הובילו להתרחקות ביניהן, עד לניתוק הקשר.

לאחר 9 שנים בהן הקשר כבר היה מנותק לחלוטין, האחת ניסתה ליצור קשר עם חברתה, אך הניסיון לא צלח. לא היה מענה בצד השני, מה שגרם לה להיפגע ולהיעלב עד עמקי נשמתה, לצבור את העלבון הזה בעמקי נפשה, ולאחר עוד 5 שנים, להגיש תביעה נגד חברתה.

עוד הבנתי, רגע לפני, שאני הולכת להיכנס לפגישת גישור שאמנם כל אחת מהנשים הללו מיוצגת ע״י עו״ד, אך למעשה הפגישה אצלי במשרד תהיה מפגש ראשון פרונטאלי ביניהן לאחר 14 שנה שלא היה ביניהן כל קשר.

בעיקר הבנתי שהולך להיות מתח מאוד גדול בפגישה, ולא היה לי מושג מה הולך להיות, אך הייתי נחושה לנסות לסייע להן כמיטב יכולתי.

אז הן הגיעו. התחלנו. התחלתי עם שיחת הפתיחה שלי. וגם ״זרקתי״ על הדרך שאני מבינה שהייתה פה חברות קרובה. התובעת בקושי הצליחה להוציא מילה מהפה. עורכת הדין שלה דיברה קצרות על התביעה ועל סיכוייה, על טענות התובעת, ועל כך שהן באו לגישור בגישה חיובית. עורך הדין של הנתבעת דיבר מהכיוון שלו על סיכויי התביעה שהוא העריך כנמוכים ואז הגיעה תורה של הנתבעת לשתף את נקודת מבטה.

הנתבעת החלה להתנצל בפני התובעת מעומק ליבה, על כך שלא התכוונה לעולם לפגוע בה, ומשם בתוך שניות החלה השתפכות רגשית מאוד עמוקה. הרגשתי שמדובר ברגע מכונן ביניהן. החלטתי לחרוג מכל מנהגיי לקיים גישור ״מסודר״ וביקשתי בעדינות מעורכי הדין לצאת מהחדר. למזלי הם שיתפו פעולה בשמחה.

נשארתי – 5 דקות מתחילת הגישור, בחדר עם שתי החברות ועם בור של 14 שנה ביניהן. 14 שנה של פערי מידע, של עלבון, פגיעה, חוסר הבנה, חוסר תקשורת, נתק של ממש אבל במקביל גם חשתי ביניהן את ניצוץ הגעגוע אחרי זמן כה רב של נתק, של ההתרגשות מהמעמד, את החברות ביניהן שנגדעה, את השמחה האותנטית פשוט לראות האחת את השניה, הרצון למפגש ולשיחה פשוטה ביניהן, הרצון להשלים את פערי המידע.

באותו רגע, כל מה שיכלתי לעשות שם בשבילן זה להיות נוכחת איתן ברגע הזה. לא לדבר. פשוט לתת להן את הפלטפורמה של המפגש האינטימי הזה ביניהן. בנוכחותי. אך ללא מילים. הייתי בשקט. והן החלו לדבר. פשוט להיות.

ואז התובעת סוף סוף הרגישה קצת יותר בנח, נפתחה וסיפרה כמה היא רצתה מעומק ליבה לחדש את הקשר החברי. היא ניסתה ליצור קשר, להתקשר, לפנות דרך הרשתות החברתיות אך לא קיבלה מענה. היא נפגעה כל כך. נעלבה. פשוט רצתה לספר לחברה שלה לאן הובילו אותה החיים, כמה היא התבגרה, גדלה, ולשתף איפה היא היום.

הנתבעת התנצלה מעומק ליבה, הבינה שפשוט אי הבנה, שהובילה לבניית מגדלים של תיאוריות קונספירציה נגדה, היא לא זיהתה את אותו ניסיון ליצור קשר, ועברה עליה תקופה לא קלה, ושיתפה מהצד שלה את המצב, ושותפו גם רגשות אהבה, געגועים, חברות, בושה מהסיטואציה, ומהתביעה שהוגשה. ורצון משותף לפתור את העניין. כאן ועכשיו.

שתיהן התרגשו. מעצם המפגש. ואני פשוט הייתי שם. והתרגשתי ביחד איתן.

מאותו רגע – הדרך להסכמות כבר הייתה סלולה.

אמנם היו עוד כמה מהמורות לא פשוטות בדרך,

אך בסופו של דבר הן הגיעו להסכמות שהתאימו עד כמה שניתן לסיטואציה.

לפעמים, את ארגז הכלים שלנו אפשר רגע לסגור, להניח בצד, ופשוט – Just Be.להיות. זהו.

אז מתי בפעם האחרונה פשוט היית?

ועכשיו, אחרי שהיינו קצת ב-Be, חייבת לחזור ל-Do (אין מה לעשות, זה חזק ממני:)) ולשתף אותך בעשייה האחרונה ובאירועים הקרובים:

  1. ביום שני הקרוב, נוסעת לפריז ביחד עם נבחרת הסטודנטים מאוניברסיטת בר-אילן להשתתף בתחרות גישור מסחרית בינלאומית של ארגון ה-ICC. ההתרגשות גדולה במיוחד מאחר שהתחרות מתקיימת לראשונה פרונטאלית לאחר שבשנתיים האחרונות היא התקיימה באופן מקוון. בחודשים האחרונים עסקנו באימונים לקראת התחרות. ואתמול קיימנו את מפגש האימון האחרון שלנו לפני הנסיעה. מאחלת לסטודנטים היקרים שלי: נעה כוחיי, פרי זינגר, אוריאל לבנדה והלל בילואר המון בהצלחה! גאה בכם על הדרך שעשיתם!

2. קבוצה מקסימה נוספת של בוגרי הפרקטיקום בגישור האקסקלוסיבי שלי מצטרפת לקהילת הבוגרים שלי שמונה כבר למעלה מ-60 בוגרים. ממש מרגש להרים לרגע את הראש ולראות איזו קהילה גדולה של בוגרי פרקטיקום נוצרה וזה ממש ממלא את הלב. מרגישה כמו "אמא אווזה" לקבוצת הבוגרים שמשתמשת וממנפת את הכח הקבוצתי לשיתופי פעולה, התייעצויות, קשרים וקידום הגישור. ברכות לדניאל רול. נעה לביאן וחני גרינברג. והמון בהצלחה בדרככם!

רוצה להצטרף לקבוצה הבאה? כל הפרטים כאן

3. שמחתי להצטרף ליוזמה של בוגרת פרקטיקום מקסימה שלי, המגשרת הילה שאול, שב-Day Job שלה היא סמנכ"לית משאבי אנוש במגדל שוקי הון, שהחליטה לעשות מעשה ולחבר בין עולם משאבי האנוש והגישור, ויזמה מפגש חינמי, שבתוך יום אחד מהפרסום, הרישום היה כפול מהמקומות שיש לנו לקיום המפגש. ונאלצנו לסגור את הרישום. הילה שאפו! שמחה להשתתף ושיהיה מלמד ובעיקר בכיף.

4. ואיך אפשר בלי עוד יוזמה יצירתית של חברתי היקרה מירי ספיר, שמקיימת מפגשי "אורחי-דין", המיועדים לעו"ד ומגשרות/ים שמתארחים במשרדי, ומקיימים מפגשי פיתוח עסקי ואישי, פגישות עבודה Per-Se! בהנחייתה של מירי המחוננת והמוכשרת. הקבוצה הראשונה התמלאה בתוך שניה, ועוד רגע כבר לא יהיה מקום בקבוצה השניה שנפתחת ממש בקרוב.

כל הפרטים כאן. 

5. בחודש שעבר, יצאתי עם עדכון מיוחד של הקורס הדיגיטלי שלי "דיני גישור". העדכון בעצם התאים את הקורס שהתעבה והפך לקורס הכנה למבחן העיוני של המגשרים שהתקיים בסוף דצמבר ע"י הנהלת בתי המשפט. שמחתי לראות את הכמות הגדולה של הרוכשים של הקורס ובעיקר טלפונים ותגובות שקיבלתי על הסיוע בהכנה. הקורס הזה כבר נהיה בנק ידע של ממש. ומתאים לכל מגשר/ת או עו"ד המייצג/ת צדדים בגישור שרוצים להרחיב את הידע שלהם בחקיקה, בפסיקה ובמאמרים הרלוונטיים לעולם הגישור.

הנה כמה תגובות שקיבלתי על הקורס:

"בעידן של מבוכה, כח הוא בהירות" ( נח הררי). תודה רונה על קורס הכנה מעולה המפוגג את הערפל ויוצר בהירות בחקיקה, בפסיקה ובמאמרים. היכולת שלך לפשט את הדברים ולהעבירם בצורה נעימה, ברורה וקוהרנטית סייעה לי בהכנה למבחן".

אסתר שריון, עו"ד

"תודה רונה על הקורס הדיגיטלי "דיני גישור". הקורס מעולה, מקצועי, מעשיר ומלמד. ההרצאות הועברו באופן ברור ומעמיק והבאת לתוכן הרבה ידע, מקצועיות, הדרכה וניסיון רב בתחום. הקורס היה יעיל ואפקטיבי עבורי, עזר ותרם לי מאד בהכנה למבחן ובכוונתי להמשיך ולהאזין להרצאות נוספות ופודקאסטים שלך. בנוסף, יתרון עצום של הקורס הינו הגמישות בזמן, במקום והיכולת לצפות שוב ושוב. ממליצה בחם לכל מי שמעוניין להעמיק ולהרחיב את ידיעותיו בתחום הגישור."

מיכל כהן גוילי

"הגעתי אליך בהמלצת חברים, רכשתי את הקורס כדי להעמיק את הידע שלי לקראת מבחן הנהלת בתי המשפט. היכולת שלך להעביר מסרים מעוררת התפעלות ממש. מאוד נהנתי ללמוד בשיטה הזו של הרצאות מוקלטות. בסוף הקורס הרגשתי מוכן למבחן ובנוסף הרחבתי את ידיעותיי בתחום הגישור. לא להתלבט לרכוש את הקורס ולא רק למבחן!

עו"ד יגאל שבתאי

פרטים נוספים על הקורס וגישה לרכישה וצפייה מיידית כאן

6. מועדון הגישור שלי, מפגש שבועי לקידום עיוני, פרקטי, מקצועי ואישי של פרקטיקת הגישור של כל מגשר/ת הולך וגדל כל הזמן. ימי רביעי בשעה 10:00. קבוצה סודית בפייסבוק, המפגשים מוקלטים כך שגם למי שלא מתאים אפשר לחזור לתכנים בכל עת. לומדים תכנים חדשים, תמיד עם יד על הדופק מבחינה מקצועית, מתייעצים בקבוצת עמיתים מומחים, שאלות ותשובות, נטוורקינג ועוד ועוד.

כל הפרטים כאן

7. מזמינה אחת לתקופה מגשרות ומגשרים למעגל שיח – שאלות ותשובות, ללא תשלום!  המפגש יתקיים ביום שני, ה-27.2.2023, בשעה 13:00 באופן מקוון.

כל הפרטים כאן

8. מיזם חדש, הבייבי החדש שלי שאני ממש מתרגשת ממנו, ובמיוחד מהתגובות המפרגנות שאני מקבלת, הוא הפודקאסט החדש שלי: "סודות מחדר המשא ומתן". פרסמתי עד עכשיו 8 פרקים, שהגיעו כבר למעל 2,000 הורדות. אני כמעט מידי יום מקבלת לוואטס אפ הודעות מאנשים שאני לא מכירה, שכותבים לי שהם מאזינים ונהנים, ומפרגנים, ושואלים שאלות. וזה מחזק ומעודד אותי להמשיך להקליט. הפרקים הבאים בקרוב:)

עוד לא יצא לך להיתקל בפודקאסט? מזמינה אותך לעקוב כאן , וגם להצטרף לקהילת הפודקאסט בפייסבוק שמונה כבר מעל 600 חברים.

9. ואם מסיבה כלשהי הגעת עד לכאן, ועדיין לא הצטרפת לעוקבים שלי באינסטוש, בעמוד העסקי בפייסבוק, או בלינקדאין, אז אשמח לראות אותך איתי שם.

מאחלת לך סופ"ש של Be. וגם קצת Do:)

שלך,

עו"ד רונה גינת, מגשרת

The last comment and 2 other comment(s) need to be approved.
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *