סגר לא סגר, אני בכלל ביליתי בפריז השבוע:)

סגר לא סגר, אני השבוע ביליתי בכלל בתחרות הגישור המסחרי הבינלאומית של ה-ICC בפריז…נו טוב…אולי לא בדיוק בפריז, אבל בהחלט בפריז הווירטואלית ;)))

תחרות הגישור נערכה השנה אונליין, ולמרות הכל, התרגשתי מהזכות שהייתה לי להכין וללוות בחודשים האחרונים קבוצה מקסימה של סטודנטים מאוניברסיטת בר-אילן, שתרגלו מיומנויות ניהול משא ומתן בהליך גישור, והתחרו השבוע מול סטודנטים ממדינות אחרות. היה להם סשן מול צוות מהודו, אוסטרליה, קולומביה וארצות הברית. מפגשים מגוונים ומעניינים.

מארגני התחרות פיתחו לכבוד האירוע פלטפורמה מקוונת מיוחדת, ואפילו הקייסים אותם התלמידים תרגלו היו סביב "סכסוכי קורונה", כך שהרושם שנוצר היה באמת של מקרים אמיתיים ומעניינים מאוד.

התחרות הזו מייצגת עבורי את החזית של הגישור המסחרי הבינלאומי, מה שקורה בה נותן לנו הצצה לאיך עולם הגישור מתפתח והולך להתפתח בשנים הבאות, והיא מאחדת במפגש של שבוע בשנה את המגשרים המובילים בכל מדינה, פרופסורים ומאמנים מאוניברסיטאות המובילות בעולם העוסקות בגישור ויישוב סכסוכים, והמטרה היא לתת פלטפורמה לאירוע חינוכי שיחשוף את הדור הבא של עורכי הדין ואנשי העסקים לגישור כבר בלימודיהם, שבסיומם הם יודעים שגישור היא אופציה מצויינת, נוספת, ליישב מחלוקות.

אז הנה תמונות מייצגות, של מפגש ההכנה האחרון שלנו יום לפני תחילת התחרות, ושל מפגש תחרות של פלג ועדי שהתחרו מול רובסט וניקול מאוניברסיטת ניו-סאות' ויילס (אוסטרליה), המגשר והשופטים המקסימים שליוו אותם בסשן ונתנו פידבקים חשובים.

אוטוטו מתחיל לו כבר סמסטר ב', וכל התהליך מתחיל מחדש עם קבוצה של 30 סטודנטים שיתחלקו לחדרים וירטואליים, ילמדו ויתרגלו בעיקר בסימולציות של סכסוכים מסחריים בינלאומיים מורכבים איך מייצגים באופן מיטבי לקוחות בהליכי גישור, ומתוכם בסוף הסמסטר תיבחר הרביעייה הבאה שתייצג את האוניברסיטה בתחרות בשנה הבאה, בתקווה הפעם בפריז הבנויה, ולא הווירטואלית.

אין מה לעשות, למרות ההזדמנויות האדירות שהפלטפורמות הווירטואליות מספקות לנו, עדיין אין תחליף למפגש הפיזי, האישי.

מתרגשת בכל שנה מחדש כאילו זו הפעם הראשונה!

חוץ מזה, זו הייתה שנה משוגעת עם כל כך הרבה שינויים ואתגרים. אני מרגישה גם שזכיתי במיוחד השנה לעבוד ביחד עם מאמנת ב-Co, סיון כהן, סטודנטית מוכשרת שנתנה את כל האהבה, המוטיבציה, המקצועיות והניסיון שלה כמשתתפת בתחרות בשנה שעברה. סיון השקיעה ימים על ימים, בהכנה, בהקשבה, בעבודה, בשיחות עידוד, במשברים, במחשבה יצירתית והכל בנעימות, עם חיוך, גם כשקשה.
סיון יקרה – אני רוצה להודות לך על הכל! מאחלת לך המון בהצלחה בהתמחות שמתחילה ממש אוטוטו!

 

שמחה לעדכן גם, שנותר מקום אחרון להצטרפות לקבוצת פרקטיקום חדשה בגישור שמתחילה ממש אוטוטו, בימי חמישי בבוקר החל מהשבוע הבא ה-18.2. בתקופה הזו, אין ספק שהפרקטיקום בגישור הוא גם הפרקטיקום של החיים. ההתנסות של המגשרים בגישורי אמת בתיקים הקשורים בעיקרם בסכסוכים שמקורם תקופת הקורונה, הגישורים ההיברידיים המשלבים גישורים בזום, גישורים פרונטאליים (כשאפשר ומותר כמובן) מחייבים אותנו להיות מאוד גמישים, ומסייעים לכל מגשר לשבת הרבה יותר בנח בכיסא המגשר, המקוון, הפרונטאלי וההיברידי.

מעניין אותך? כל הפרטים כאן בלינק

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *