גישור גירושין

גישור משפחה – גירושין

הליך הגישור הינו נפוץ ביותר בתחום דיני המשפחה והגירושין. מהותו ומטרתו של ההליך לסייע לבני המשפחה/בני הזוג לנהל ביניהם משא ומתן ולתקשר באופן רציף, הוגן ומכבד ובסופו של דבר במטרה משותפת לנסח ולחתום על הסכם פרידה או הסכם גירושין הוגן ומאוזן, שלאחריו יוכלו בני המשפחה למרות הקושי להמשיך בחייהם החדשים אך הנפרדים. בהסכם מוסדרים כל הנושאים שעל הפרק בענייני פרידה בין בני זוג או בני משפחה כגון: משמורת ילדים, הסדרי ממון וחלוקת רכוש, מזונות, וקביעת מנגנונים לקבלת החלטות גם בהמשך הדרך. הליך הגישור בסכסוכי משפחה וגירושין הינו יעיל וזול יותר מפנייה לערכאות משפטיות ויש בו כדי לסייע ולאפשר לצדדים לשמר מערכות יחסים נמשכות. שיח הדדי ומכבד, תוך קבלת החלטות משותפות, גם אם קשות, הוא עדיף על ניהול מלחמות קשות בבתי המשפט ויש בהתנהלות של בני הזוג בדרך זו במהלך תהליך הפרידה, על מנת לסייע ולהקל עליהם וגם על הילדים להסתגל למצב החדש.

גישור משפחה – ירושה

סכסוך נפוץ במשפחה הוא סכסוך בנוגע לזכויות המתחלקות בין בני משפחה בקשר עם נכסים או זכויות שמי מבין בני המשפחה האחרים, המנוח או המנוחה, הותירו עם מותם. ניהול סכסוכי ירושה בערכאות משפטיות עלול להוביל להשלכות קשות ומחירים רבים וכבדים, הן בשל העלויות הכספיות שלהם והן בשל הנזקים הרגשיים והמשפחתיים, והיחסים בין בני המשפחה שכמובן עלולים להיפגע באופן קשה ואף להוביל לניתוק קשר. ניהול סכסוכי ירושה בבתי המשפט אף יכול להותיר פצעים כה עמוקים שיכולים לעבור גם לדורות הבאים של המשפחה. סכסוכי ירושה עלולים להתקיים מסיבות שונות כגון מספר בני משפחה שאמורים לקבל החלטה משותפת בגין נכס שהם יורשים ומתקשים בכך בשל השקפות שונות או חילוקי דעות, מקרים בהם המנוח או המנוחה לא הותירו צוואה או כאשר מתעורר מצב משפחתי שאינו ידוע למי מהצדדים האחרים, כגון ידוע/ה בציבור הטוענים לזכויות ועוד.

הליך הגישור מתאים במיוחד לסכסוכים בתחום הירושה שכן הוא מאפשר לצדדים ולבני המשפחה לפתור את המחלוקת ביניהם בדרך מכבדת המסייעת לשמור על היחסים בין בני המשפחה. הליך הגישור בסכסוכים בתחום זה הינו יעיל, מהיר וזול הרבה יותר מהליכים משפטיים.

ההליך הוא דיסקרטי וסודי לחלוטין.

יש לך התלבטות? לשיחת ייעוץ של 15-20 דקות ללא תשלום יש להשאיר את פרטיך כאן