בוגרים מספרים:

"מדובר בהתנסות מאוד חשובה. לימוד תיאורטי של קורס הגישור שונה מאוד מהתנסות מעשית. היד המכוונת והמדריכה שלך נסבה רוגע וביטחון. המשובים היו מאירי עיניים והצביעו על נקודות חשובות שלא נתתי עליהן את דעתי. אני מרגיש שנחשפתי לעולם חדש ומרתק שלא הכרתי. הידע והנסיון שהבאת איתך היו בעלי חשיבות רבה. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי בפרקטיקום היה ההתנסות. ההבנה שאין נכון או לא נכון, ויכולות להיות דרכים שונות להגיע למטרה. נקודות המבט של הצופים מהצד מאוד חשובה להבנת התהליכים וניתן ללמוד ממנה הרבה".

"הפרקטיקום, כשמו כן הוא, סיפק לנו אפשרות ליישם את הנלמד בקורס גישור, תוך מתן דגשים על דברים שנלמדו בו. מגישור לגישור חשתי התקדמות והמשובים שרונה נתנה לאחר הגישור סייעו לי לשפר את יכולותיי. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי בפרקטיקום הוא ניסיון ועוד פעם ניסיון. אין כל דמיון בין דיון תיאורטי בקורס גישור לבין התנסות בגישורים בפועל. וכמובן קיבלנו גם משוב לגבי כל גישור, שהיה אפקטיבי. נוסף על כך, גישור בשניים מצריך מיומנויות נוספות שהלכו והשתכללו במהלך הקורס. הפרקטיקום היה אפקטיבי מאוד והגשים את ציפיותיי".

"רונה יקרה! למרות שאני מגשרת כבר כ-18 שנים, זכיתי ללמוד ממך מיומנויות רבות, שאין לי ספק שתעזורנה לי בגישורים הרבים הבאים שאגשר בהם. הניסיון והדגשים שלך נתנו לי פרספקטיבה ונקודת מבט מחכימה ומקצועית. תודה על ההזדמנות לגשר איתך ועם מגשרים מצוינים אחרים. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי זה הניסיון בגישור בזוג (ב-Co), חשיפה לעולם של "תביעות קטנות", שבו אינני עוסקת ביום יום, וקבלת כלים משמעותיים להעברת האחריות (לתוצאה) למתגשרים עצמם".

"הייתה זו חוויה משנת חיים! בעלת משמעות בפן המקצועי והאישי. הגמישות הרבה של רונה איפשרה לי לקחת חלק בתהליך ואני מודה על כך מקרב לב. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי זו הבחינה והלמידה של מי אני כמגשרת. מה האפשרויות שעומדות בפניי מבחינת סגנונות גישור שונים. קיבלתי כלים רבים לניהול ההליך באופן שונה מזה שאני מורגלת אליו כעורכת דין".

"עם סיום תקופת הפרקטיקום אני מרגישה שלמדתי המון הן ברמה התיאורטית והן ברמה המעשית. הידע, הניסיון, האישיות ויכולת ההדרכה של רונה ביחד עם האווירה הנעימה והמפרה במפגשים היו שילוב מנצח. היה מינון מושכל ומדויק של למידה תאורטית בכיתה, למידה עצמאית, התנסות בגישורי אמת, קבלת משוב מקצועי ומקדם מעו"ד רונה גינת ומחבריי לקבוצת הפרקטיקום ולא פחות חשוב – הנאה צרופה מכל מפגש ומכל משימה שעשינו. בעקבות כל אלו קיבלתי כלים מעשיים, ניסיון וביטחון רב להוביל תהליכי גישור באופן עצמאי וב- CO. הרגשתי שהגישור הפך עבורי מתיאוריה למציאות והגישה הגישורית הפכה עבורי יותר ויותר לדרך חיים. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי בפרקטיקום הוא כלים מעשיים לניהול התהליך, בטחון ואמונה בעצמי שמכאן אני יכולה להמשיך הלאה בעולמות הגישור. בנוסף לכך, במסגרת המפגשים רונה סיפקה לנו מידע מעשי ושימושי רב על עולם הגישור בארץ (ארגוני מגשרים, קבוצות מקצועיות ברשת ואנשי קשר רלונטיים, תיאור התהליכים מול מכרזי בית משפט ועוד)"

"הפרקטיקום פתח לי עולם ונתן לי כלים שאף קורס לא נתן קודם. ההתנסות המעשית תוך כדי הליווי הצמוד והנכון הם הדרך המתאימה להיכנס לעולם הגישור. ראיתי איך מפעם לפעם צוברים ביטחון, ראיתי אחרים, הבנתי מה נכון לעשות ומה פחות וקיבלתי משוב על כל צעד. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי זה את ההזדמנות לעשות באופן מבוקר ובביטחון שאני לא יכולה ליפול כי האחריות לא לגמרי בידיי. קיבלתי את האפשרות להסס, לשאול, לטעות. לא תמיד אדם מקבל את האפשרות להתנסות. עצם ההתנסות המבוקרת והמודרכת היא מבחינתי החלק המשמעותי בפרקטיקום, אף יותר מהלימוד העיוני".

"היה קורס ברמה גבוהה הרבה מעבר לציפיותיי המוקדמות. גם המשתתפים ובמיוחד המנחה. קיבלנו גם חומר תיאורטי וגם המון התנסות מעשית. הגישורים היו מגוונים מאוד ואפשרו לנו לתרגל גישות וטכניקות בהרבה תחומים. המשובים של רונה היו מדוייקים, מועילים ונעימים. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי היה טכניקות להתמודדות במגוון מצבים שעולים תוך כדי הגישור. השיטה של מעבר מפגישות משותפות לפגישות נפרדות וחזרה לפגישה משותפת. לכוון לפתרון שיגיע מהמגושרים עצמם ולפעמים גם לנסות לפתור באופן יצירתי את המחלוקת".

"החוויה הייתה מאוד נעימה, נהניתי לאורך כל הקורס, למדתי כלים לעבודה שלא הכרתי בעבר, הבנתי את חשיבות ההקשבה והשיקוף אחרי ההקשבה. איך ליצור קשר עם הצדדים לפני הגישור ואיך ליצור קשר גם אחרי הגישור, איך להתאים את עצמנו לשיח של המגושרים, איך לא לוותר אחרי הגישור גם אם מרגישים שיש עוד פער אך אם נשאר עוד מקום וסיכוי, לנסות כמה שיותר ולא לוותר. חשוב ללכת לפי הסדר של התהליך וכמה זה מסייע". 

"אני מאוד נהניתי מכל החוויה, אני גרה בכרמיאל וקורס היברידי נתן לי אפשרות להשתתף בפרקטיקום וזה יתרון מאוד מהותי. היה לי כיף להגיע למשרדה של רונה. הייתה תמיד אוזן קשבת, הערות בונות, המלצה לתיקונים. הדבר המשמעותי ביותר שלקחתי זה הגישה שעליי לנקוט בכובעי כמגשרת. להגיע נייטרלית, לא לחקור יתר על המידה ולנסות להביא את הפתרונות וההצעות מהצדדים." 

"ההקפדה על התהליך, על כל שלביו, מרגע תחילת הגישור ועד סופו, כולל השיקוף והפגישות הנפרדות, הוכיחה את עצמה. דבר משמעותי שקיבלתי בפרקטיקום הוא לעיתים לתת למתגשרים להגיע לתוצאה בעצמם ולעיתים לסייע להם באמצעות הצעת מגשר".

"הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי הוא ההזדמנות לעשות שימוש בכלים הגישוריים בתיקי אמת והמפגש עם צדדים החיים את הסכסוך נותן פרספקטיבה חדשה שהייתה חסרה לי כעו"ד. הקורס מושלם. מאוד נהניתי מהעולם החדש וההסתכלות הרעננה על מחלוקות. תודה! המפגש בין התיאוריה מקורס הבסיס והיישום בפרקטיקום צמצם במידה מסויימת את התחושה האופורית שהגישור הוא המענה להכל ומצד שני חיזק את האמונה בדרך לעולם בו השיח הגישורי הופך להיות שיח מרכזי.".

"שמחה מאוד שבחרתי בתוכנית ובחרתי בך כמנחה. כבר בשיחת הטלפון הראשונה חשתי חיבור טוב אלייך, אשר לא הכזיב גם בהמשך. התכנית "הסירה אבק" מקורס הגישור שעשיתי לפני שנים רבות והעניקה לי כלים רבים (כולל הסרת חסם טכנולוגי), ניסיון מעשי ובעיקר – הפחיתה משמעותית את החשש. הדברים הכי משמעותיים שקיבלתי זה ניסיון מעשי משמעותי במגוון רחב של תיקים, סוגיות וסוגי גישורים ומגושרים. הבנה שהסכסוך הוא לא שלי, אלא של הצדדים ולכן התהליך חשוב לא פחות ואולי אפילו יותר מהתוצאה. ההבנה שגישור שלא הסתיים בהסכם אין משמעותו כישלון שלי כמגשרת. ההתנסות המעשית בגישור בזום הייתה חשובה (דבר שחששתי ממנו מאוד בגלל החסר הטכנולוגי שלי)".

"הכלים שקיבלתי בפרקטיקום משמשים אותי גם בעבודה השוטפת כעורכת דין, להבין את הצד השני / את הלקוח, מה עומד מאחורי הדברים. לדעת "לצאת" מסיטואציה שלפעמים לא מובילה לשום מקום ולנסות להגיע לצדדים מכיוון אחר. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי אלו כלים לשיח עם הצדדים, בעבודה ובחיים האישיים. ההכרה האמיתית שאנשים רוצים שיקשיבו להם, שישמעו אותם, יכבדו אותם, ומשם ניתן רק להתקדם, ולהגיע לתוצאות הרבה יותר טובות".

"למדתי שבגישור יש צורך בהרבה סבלנות והקשבה לצדדים, צריך לתת לאנשים לפרוק, ולהבין שלפעמים יש מניע נסתר מאחורי הגישור, ובשיחות יחידניות אפשר להגיע למניע הנסתר ולהגיע להבנות.  למדתי שניתן לפתור בדיבור הרבה מקרים ותביעות. לעיתים תביעות מוגשות מתוך כעס או מרירות ובעזרת ההקשבה לצדדים ניתן להביא לפתרון המחלוקת".

"הקורס היה יישום פרקטי של התיאוריה כי לא היה לי ניסיון קודם. מעבר לכלים של הגישור שקיבלתי כמו שכלול השיקוף, בוחן מציאות, למדתי על הגישור ב-CO, והחשיבות של השמירה על האופטימיות במהלך הגישור. למדתי לעזור לצדדים להגיע לעצמם ולהחליט ביניהם אם יש הסכמה או לא. במספר מקרים הגענו להסכם ב"דקה ה-91"".

"מגיע לקורס כעו"ד בתחילת הדרך עם הכשרה והסמכה בגישור, חושב עו"ד, מתרגם סכסוכים לבעיות משפטיות, קובע מי צודק ואת מי השופט יגלגל מכל המדרגות. יוצא מכאן מגשר, אין משפט, יש צדדים, יש אינטרסים, יש חוויות, משקעים, מסגור מחדש, הבנת המוקש (שהוא לא משפטי!), קצת בוחן מציאות ופתרון סכסוך. ככל הנראה שופט יחליט כך או כך, זה לא באמת משנה, היה כאן גישור!!".

"הצטרפתי לפרקטיקום מתוך אמונה גדולה בתהליך הגישור, בתועלתו ובהתאמתי לו. שמחתי מאוד על ההזדמנות שניתנה לי להתחיל To Practice. אמנם מגישור לגישור צברתי יותר ויותר ביטחון, אך אני מרגישה שרק התחלתי להפנים את התמה. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי בפרקטיקום הוא ההתנסות. אני חייבת לציין לטובה את ה"יש". הסביבה המקבלת, המכילה, הנעימה, הידענית והעמוקה שנוצרה. מרגישה שיש עוד המון מה ללמוד ממך. תודה!".

"הקורס מצא אותי בנקודה רגישה בחיים האישיים-מקצועיים, ולהפתעתי הרבה, התהליך הזה שאמנם עסק בגישור של צדדים שאינם קשורים אליי, אך עד מהרה הבנתי כי תהליך הגישור הוא תהליך עצמי, תהליך של חזרה לשורשים, הבנה על האני העצמי וכך הרגשתי שיכולתי לפרוץ ולתת לאחרים מכשרונותיי ומיכולותיי. הכלים הגישוריים, השיח הבונה, ההבנה כי אין הנחות מוצא ידועות וברורות לגבי אף אחד – הם כלים ייחודיים שבלעדי הקורס לא הייתי מקבלת. הדברים המשמעותיים ביותר שקיבלתי בקורס הם אובייקטיביות, חוסר שיפוטיות כלפי האחר, הבנה כי עברתי הרבה בחיים וכל מה שאספתי מסביבי משרת אותי ומעניק לי יכולת לעזור לאחרים".

"נהניתי מאוד מהפרקטיקום. חשתי שאני לומד המון, בעיקר ניתן לראות זאת ביישום התיאוריה שנלמדה במפגשים הראשונים במהלך הגישורים בפועל. שמחתי "להיזרק למים" ושניתנת לי ההזדמנות לחוות וללמוד על בשרי את משמעות הגישור, יתרונותיו והקשיים המתעוררים במהלכו. יש לציין לחיוב את העובדה שניתנה לנו ההזדמנות גם לטעות, ולדעת שזה בסדר. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי זה הניסיון הפרקטי בניהול גישור, תוך קבלת משוב שמצביע נקודתית על יתרונות וחסרונות בביצוע. היה מושלם! באמת.".

"מדובר בקורס מקצועי המביא לידי ביטוי מעשי את שנלמד בקורס הבסיסי. מבנה הקורס המשלב בין החלק התיאורטי, ההרצאות האישיות והגישורים המעשיים מהווה איזון נכון המאפשר למידה, התנסות והתמקצעות. המשובים במהלך הגישורים מצויינים וחשובים לטובת למידה והשתפרות כאשר העובדה שמדובר בקבוצה מצומצמת מאפשרת פתיחות והעשרה ותורם אף הוא. הדרך בה נוהל הקורס, האיפשור וההקשבה משמעותיים, חשובים ומסייעים. קורס מצויין!".

"הקורס מועבר בצורה מקצועית, בשילוב כל הידע, היכולות והמיומנות שרונה צברה במשך שנים בתיקים רבים. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי הוא היכולת לנהל גישור בפני מגשרים אחרים שלאחר מכן מעניקים משוב שממנו ניתן ללמוד גם לצורך גישורים שמנהלים באופן עצמאי. המשוב הוא חשוב ומקדם וככה בעצם מתמקצעים בגישור".

"נהניתי מהכלים שניתנו במהלך הקורס, מהחברים לקורס ומהמדריכה. מאוד נהניתי לגשר ביחד עם מגשר נוסף למרות שבתחילה לא חשבתי שזה יעבוד בצורה טובה. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי בפרקטיקום הוא צבירת הניסיון ביחד עם המשובים המועילים שקיבלתי שנתנו לי את האפשרות להתבונן על העבודה שעשיתי ולשפר אותה להבא".

"נהניתי מאוד. היתרון של קבוצה קטנה הוא ההיכרות העמוקה, הדיונים שמתאפשרים והחוויה האינטימית. נוכחתי שוב שהכל אישי, וגם – לא לגבש דעה מראש לא לגבי המגושרים ולא לגבי התוצאה. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי בפרקטיקום הוא הביטחון בעצמי. בזכות הניסיון הנוסף והפידבק המלמד. קיבלתי כלים נוספים לחתירה לפתרון – לא להסס לשאול שאלות ישירות בעניין זה".

"היתה חוויה מדהימה. ההליך היה מאוד מפרה, נתן לי הרבה מאוד כלים להתמודדות עם הליכי גישור. גם הצפייה בגישורים שאחרים גישרו עזרה לי המון. למדתי דברים שאני רוצה לאמץ לטכניקת הגישור שלי וגם דברים שלא. רונה – את בנאדם מדהים, מלמד, מכיל ונתת לי המון במהלך הפרקטיקום. יש לך גישה נעימה ורצון עז ללמד אחרים. תודה! הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי בפרקטיקום זה הביטחון שאני מסוגלת לגשר. נתן לי בדיוק את הקפיצה למים שהייתי צריכה".

"הפרקטיקום תרם לי המון ואני מרגישה שלמדתי איך ממצב של 2 אנשים מסוכסכים וזרים לי אפשר פתאום לעזור להם לפתור משבר. האוירה בקורס היתה נפלאה, המשובים אחרי הגישורים סייעו מאוד להתמקד במה לשפר ומה לשמר, ההדרכה הייתה יסודית, נפלאה ומעשירה והגישור בזוג הקנה לי מיומנויות נוספות של שיתוף פעולה בצוות. הדבר הכי משמעותי מבחינתי הוא הביטחון שקיבלתי בקורס לנהל הליך גישור מתחילתו ועד סופו וליישם הלכה למעשה את השלבים התיאורטיים בפרקטיקה. דבר נוסף שלמדתי הוא שאין דרך אחת מסויימת לגשר אלא ניתן להשתמש בטכניקות שונות ולשלב ביניהן כדי להגיע לתוצאות חיוביות. התוכנית מושלמת ומותאמת בצורה נהדרת באווירה נעימה ומקצועית. מלמדת ומעשירה בשלל מיומנויות הכרחיות לכל מגשר".

"קיבלתי חוויה משמעותית של שיפור ההקשבה לטענות הצדדים. ההקשבה עצמה יוצרת תיקון וריפוי של המחלוקת במידה רבה. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי בפרקטיקום הוא ההתבוננות בעצמי והמצב של היעדר שיפוטיות. כמגשר, אין לי סמכות הכרעה וההסכמה היא של הצדדים עצמם, והשחרור מעמדת השיפוטיות שהוא חיוני למגשר, היה חוויה משמעותית".

"תהליך מדהים של למידה על עצמך ועל האחר. חוויה מעצבת בזכות עצמה. הרגשתי שאני "מגשר" במהותי ולמדתי המון, אני חש שקיבלתי ארגז כלים לעבוד איתו ולמדתי איך הגישור נראה בתכל'ס. אין תחליף לתהליך ולא ניתן לדלג על אף שלב – "לא תוכל לזרוע באדמה שלא חרשת לפני". הדבר הכי משמעותי שקיבלתי הוא ארגז כלים מוכן למגשר, ניסיון התחלתי ותחושת ביטחון לגשת לגישורים בהמשך. סדר, ארגון ולוגיקה בניהול התהליך"

"הייתה חוויה מעצימה וכמו שנאמר לא פעם זה היה כמו "תרפיה אישית" בגישורים אתה עובר תהליך של ריפוי עצמי. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי זו למידה על הליך החשיבה של מגשרים ומגושרים, חשיפה לתכנים חדשים והיכרות עם אנשים נפלאים!"

"הקבוצה הייתה איכותית, מפרגנת ותומכת בלי הרבה מילים. רונה הובילה, שמרה על המסגרת ולמדתי ברמה האישית לעבור ממגשר יחיד למגשר בקו שזו חוויה רצויה וחשובה. המשרדים היו נעימים, קבלת הפנים והכיבוד, המאמרים תרמו מאוד לדיון והמערכת הממוחשבת נוחה להפעלה. ברמה האישית הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי זה חשיבות ההקשבה וגילוי האמפטיה, והמשובים שניתנו היו איכותיים ללא משוא פנים".

"חוויה של מפגש עם 4 אנשים כל אחד בעל ניסיון עשיר ורקע שונה וההיכרות האחד עם השני. הקורס היה מצוין, החוויה מהגישורים מאוד הרשימה והשפיעה עליי. קיבלתי כלים כיצד לנהל את הגישור, כולל הניסיון שצברתי בהתנסות והרגשתי שיפור מגישור לגישור. הרקע המקצועי והמאמרים שהוצגו היו מצויינים. המקצועיות של העברת הקורס מעולה. קיבלתי ביטחון עצמי להמשיך הלאה במסלול הגישור"

"חווית לימוד, התנסות עם הרבה תמיכה, הנחיה ומשוב עם מקום לטעות ולהרגיש בנח, באווירה מאוד נעימה. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי בפרקטיקום זה ההיצמדות לתהליך, התזכורת שהסכסוך שייך לצדדים, שהתהליך חשוב ולא חובה להגיע להסכם. משמעות הסודיות והשמירה עליה".

"למדתי, התפתחתי, יצרתי ורכשתי מיומנויות גישור חדשות בתקופת הלימודים והעשייה בפרקטיקום. תיאוריות הפכו למעשה, קלישאות תורגמו למציאות, רכשתי חברים ושותפים חדשים לדרך ולשפה, ליכולת ההכלה, הלימוד, הסבלנות והאופטימיות של רונה, והיכרותה ומקצועיותה בעולם הגישור אין תחליף ואנחנו נתרמנו מכך בצורה משמעותית. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי בפרקטיקום הוא ההזדמנות להתנסות בגישור, בסיפורים וקונפליקטים אמיתיים, מבלי לחשוב לטעות או לקלקל, תוך קבלת משוב וביקורת בונים והכוונה וסיוע בזמן אמת, בתוך קבוצה של חברים שלומדים האחד מן השני בשיפור תמידי. נקודות המבט השונות והאופציות הפתוחות בפנינו בנוגע לשאלה איזה מגשרת הייתי רוצה להיות".

"את כל מיומנויות הגישור רכשתי בפרקטיקום הזה! בין אם מגישורים שגישרתי בעצמי, או בצפייה בחברים. הייתה חוויה מלמדת, מעצבת, ואתגר אישי מדהים. נהניתי מכל רגע, הרגשתי שחידדתי הרבה מיומנויות שהיו לי ואף רכשתי המון חדשות. יכולתי לראות איך מפגישה לפגישה הדברים מתחדדים ומתגבשים לכדי יכולת אמיתית בגישור. הדברים המשמעותיים ביותר שקיבלתי בפרקטיקום אלו הכלים לייצר שיח בין שני צדדים, ויכולת לנהל תהליך אמיתי של מציאת הסכמה בין צדדים".

"נהניתי מכל רגע, גם מההעמקה בתכנים שנגענו בהם על קצה החוט בקורס הגישור הבסיסי. הפרקטיקום פתח לי את הראש למקומות חדשים, קיבלתי כלים חזקים לגישור שהרגשתי שמתבססים מגישור לגישור. התענוג היה גדול בצפייה בגישורים של האחרים שדרכם למדתי המון. הדבר המשמעותי ביותר שקיבלתי בפרקטיקום זה ביטחון. ביטחון שאני מסוגלת לעשות את זה בתיקים אמיתיים ולא רק בסימולציות. למדתי שאני יודעת ומצליחה להקשיב ולשאול את השאלות הנכונות וחיזוק לתהליך הגישור".

"התנסות חשובה, שיח נכון, נייטרליות, להכיר מצוקות אצל אחרים ולהבין את מה שנסתר בתביעות וברצונות של הצדדים. ברמת הלמידה למדתי לאבחן מצבים, קיבלתי ניסיון מעשי, חוויתי באופן אישי את המקרים כפי שהם בגישור. "אנשים זה הכל".

פרקטיקום בגישור – באישור הנהלת בתי המשפט

פרקטיקום בגישור כשמו כן הוא, קורס פרקטי שמהווה המשך ישיר ללימודי קורס הגישור הבסיסי, למעוניינים להתמקצע ולהתמחות בתחום הגישור, להעמיק את הידע, את המיומנויות ובעיקר לצבור ניסיון בפועל בגישור בתיקי אמת תוך משוב והערכת עמיתים.

הקורס מתבצע במסגרת של למידה והערכה (עד 8 משתתפים) המלווים בהדרכה צמודה.

תנאי הסף לקבלה לקורס הפרקטיקום הם:

1. בוגר/ת קורס גישור בסיסי עיוני ומעשי של 60 שעות (המוכר ע"י ועדת גדות והנהלת בתי המשפט).

2. בעל/ת תואר אקדמי, בתחום כלשהו ממוסד אקדמי מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה, או שקיבל אישור שקילות מהאגף להערכת תארים אקדמיים ודיפלומות מחו"ל במשרד החינוך, או שהוכר על ידי הגוף המקצועי הסטטוטורי המסדיר את תחום העיסוק המקצועי הרלוונטי.

3. בעל/ת חמש שנות ניסיון לפחות בתחום עיסוקו/ה המקצועי.

מטרות הפרקטיקום:

  • לבסס את הידע המקצועי בתכנים הקשורים לעבודת המגשר/ת

  • לפתח את המיומנויות הבסיסיות הנדרשות בעבודת המגשר/ת במסגרת גישור בתיקי אמת (תביעות קטנות)

  • לגבש תפיסת עולם מקצועית כמגשר/ת

מגשרים שמילאו את כל רכיבי תוכנית הפרקטיקום יקבלו עם סיומה תעודת סיום המוכרת על-ידי הנהלת בתי המשפט.

ומה בתכנית?
במסגרת המפגשים מתנסה כל מגשר/ת בגישור ב-6 תיקי תביעות קטנות לפחות (הגישורים מתבצעים ב-Co (בזוגות) וככל שהזמן יאפשר, ניתן יהיה לגשר גם באופן עצמאי), בתיאום וצירוף של בעלי דין לגישור ב-2 תיקים לפחות, בצפייה ותיעוד פגישות גישור, בשיחות משוב קבוצתיות, סדנאות העשרה מקצועיות ועיסוק בתכנים תיאורטיים מתקדמים.

חשוב!
התיקים בהם מגשרים המשתתפים במסגרת קורס הפרקטיקום נחשבים כתיקי גישור בתביעות קטנות. כלומר, המשתתפים יהיו רשאים להציג תיקים אלו בהם גישרו בפני הנהלת בתי המשפט; זאת במסגרת מכרז להיכלל ברשימת המגשרים המפורסם מכח תקנות בתי המשפט (רשימת מגשרים), תשע"ח-2017.

קצת עליי

עורכת דין ומגשרת רונה גינת

עורכת דין ומגשרת מוסמכת, הובלתי זה מכבר מאות הליכי גישור בהצלחה וביעילות. בעלת פרקטיקה פרטית לגישור ויישוב סכסוכים. משתתפת באופן קבוע כמגשרת, שופטת ומאמנת בתחרות בינלאומית לייצוג לקוחות בהליכי משא ומתן וגישור מסחרי בינלאומי של ארגון ה-ICC (לשכת המסחר הבינלאומית) המתקיימת מידי שנה בפאריז. מרצה באוניברסיטת בר-אילן, מנחת סדנאות וכנסים לעו"ד, בעלת הסמכה מהנהלת בתי המשפט להנחיית פרקטיקום בגישור.
בוגרת תואר ראשון במשפטים ומנהל עסקים (בהצטיינות), תואר שני (MA) בגישור ויישוב סכסוכים, ותואר שני נוסף (LLM) במשפט עסקי. בעלת הסמכה בינלאומית מוכרת בגישור מטעם CEDR ובוגרת קורס למשא ומתן למנהלים (PON) מבית הספר הארוורד.

מאמינה גדולה ביכולת של כולנו להצליח באמצעות הידברות ומשא ומתן ליישב מחלוקות בדרכי שלום תוך הקפדה על כבוד הדדי ושמירה על מערכות יחסים ולמנף את התוצאות שלנו מתוך הכנה ממוקדת וניהול משא ומתן מיטבי.

לקריאה עוד אודותיי לחצו כאן

ועכשיו…הפרטים הטכניים (והחשובים)

הקורס מורכב מ-17 מפגשים. משך כל מפגש 5 שעות.

הקורס מתקיים בתל אביב, רמת החייל, רחוב ראול ולנברג 6, קומה 4.

הקבוצה הבאה מיועדת להיפתח בימי שלישי אחה"צ בין השעות 15:00-20:00 במועדים הבאים:

15.2.2022, 22.2, 1.3, 8.3, 15.3, 22.3, 29.3, 5.4, 26.4, 3.5, 10.5, 17.5, 24.5, 31.5, 7.6, 14.6, 21.6

(פתיחת הקורס מותנית באישור הנהלת בתי המשפט)

בניית הסכמות

ההשקעה שלך בקורס

14,950 ש"ח בתוספת מע"מ (17,491 ש"ח כולל מע"מ) (ההוצאה מוכרת במס) – ניתן לשלם בכרטיס אשראי (עד 6 תשלומים)

או 13,950 בתוספת מע"מ (16,321 ש"ח כולל מע"מ) בתשלום אחד בהעברה בנקאית (הנחת מזומן)

לפרטים על הקורס הקרוב שנפתח ולבדיקת התאמה יש להשאיר את הפרטים כאן וניצור איתך קשר בהקדם

** פתיחת הקורס מותנית באישור הנהלת בתי המשפט