סיומה של תקופה משמעותית בת 4 שנים – חברות בוועד המנהל של ארגון המגשרים

טוב אז אחרי שהשבוע הגדוש שעבר, עבר…
יכולה לנסות ולהתחיל לסכם פעילות התנדבותית של 4 שנים בוועד המנהל של ארגון המגשרים (כנראה זו שאיפה גבוהה מידי, אבל אולי אנסה..).
הדבר המרכזי הוא שאני בעיקר, מודה, מוקירה ומעריכה את הזכות שהעניקו לי, חבריי וחברותיי המגשרות והמגשרים, לשרת ולייצג אותם בוועד המנהל, במשך 2 קדנציות, 4 שנים (ועוד שנתיים לפני כן בוועדת האתיקה אבל מי סופר…) והעניקו לי את הפררוגטיבה לפעול בשמם כדי לקדם את הגישור בישראל גם כלפי חוץ, וגם לפעול בתוך הארגון, פנימה.
השתדלתי לעשות כמיטב יכולתי, ואני מקווה שהצלחתי, ולו במעט.
מאחר שאני מאוד מתרגשת מהימים הללו, החלטתי לשתף בחלק מהדברים שאמרתי לוועד הנכנס ולוועד היוצא בישיבת העברת המקל שהתקיימה במשרדי ביום חמישי האחרון:
(את הדברים האלה פרסמתי גם בפוסט בפייסבוק בקבוצה הפרטית של חברי ארגון המגשרים, והתרגשתי לקבל עשרות תגובות מפרגנות מהחברות והחברים בארגון).
אז קצת מידע על הפעילות שלנו ברשתות החברתיות בשנתיים האחרונות:
גדלנו מקבוצה בפייסבוק של כ-400 איש, לקבוצה שיש בה היום מעל 1,300 איש, בנוסף, הקמנו עמוד לינקדאין שיש בו למעלה מ-400 חברים.
הקמנו לפני כמה חודשים גם ערוץ יו-טיוב לארגון והעלינו אליו תכנים וסרטונים מהאירועים האחרונים.
בסוף נובמבר התחדשנו באתר אינטרנט במטרה להנגיש ולהעלות את קרנו של הארגון ברשת, ולתת ערך נוסף לחברים שהמרכזי שבו הוא אינדקס החברים – שעוצב בפיתוח אישי שמותאם לנו, ומאפשר למגשרים חברי הארגון, להקים מיני סייט אישי, ללא הצורך להשקיע כספים בהקמת אתר אישי. בתוך זמן קצר כ-100 חברים הקימו את העמודים האישיים שלהם, ועוד חזון למועד.
זאת ועוד…פרויקט הקיץ של התביעות הקטנות בשיתוף פעולה מלא עם הנהלת בתי המשפט היה פרויקט פורץ דרך ומוצלח, בניהולם של רוני קלינסקי וצורי לגזיאל, והדו"ח המסכם עם מסקנות הפעילות חשוב ומלווה אותנו עד היום עם מחשבות שהונחו בפני משרד המשפטים והנהלת בתי המשפט, בשולחנות השיח שהתקיימו בשבוע שעבר.
וכמובן, פעילויות ואירועים נוספים שליוו אותנו בשנים האחרונות, מפגשי חברים, מפגש קוקטייל בתקופת הסגרים, מפגשים מקצועיים, ואי אפשר שבלי חגי המגשרים שלנו.
מעבר לכך, אני באופן אישי הייתי מלאת גאווה והתרגשות לחזות כמה מועמדים רבים ואיכותיים הגישו מועמדות והתחרו ביניהם כדי להחליף אותנו, וזה מאוד משמח שזו שאיפה של לא מעט אנשים.
הבחירות היו סוערות, אבל מה שחשוב לזכור שמהיום הוועד החדש יוצא לדרך חדשה ביחד!
וכל מי שנבחר – בזכות ולא בחסד – אנחנו מאחלים לכם שתדעו להניח את הבחירות מאחוריכם ותפעלו כדי להכיר האחד את השניה באופן אישי, לבנות אמון, לבנות קשרים מקצועיים ואישיים (שלא פחות חשובים – כי הם מסייעים להתמודד עם מחלוקות מקצועיות, ככל שיתעוררו).
בסופו של דבר וועד טוב שפועל ומקדם מהלכים, הוא וועד שמצליח לעבוד בשיתוף פעולה הוליסטי.
ואנחנו מאחלים לכם שתמצאו ביחד את המפגש ביניכם, את היתרונות של כל אחד ואחת, ואת המקומות שכל אחד ואחת יכולים לתרום ולהביא את עצמם, ואנחנו מאחלים לכם שתחוו חוויה טובה של שיתוף פעולה כפי שאנחנו זכינו לחוות.
תזכרו שכמגשרים זה "אנחנו נגד הבעיה ולא אני נגדך".
ותמצאו את הדרך המיוחדת שלכם לקחת את הארגון שלנו קדימה ולמעלה, כי היום הוא עדיין ילד, רק בן 8, אבל שהוא יהיה בן 11, הוא יהיה כבר "גבר גבר" או "סופר וומן"🙂
אחד הנכסים המשמעותיים שלנו הוא הרף המקצועי הגבוה שהצבנו לעצמינו, גם בכניסה לארגון.
הרף הזה, לדעתינו, בין היתר הביא אותנו למקום שבו אנחנו נמצאים היום, הרבה בזכותו אנחנו היום הארגון הגדול והמוביל בארץ למגשרים, שאליו רבים שואפים להשתייך, ושאותו מכבדים בשיח ושיתוף פעולה עם גורמים שונים.
אנחנו לא מתפשרים על המקצועיות.
הרף הזה הוא אחד הדברים המייחדים אותנו והמבדלים אותנו.
כל שיתופי הפעולה המבורכים לקידום הגישור בישראל לא יכולים לבוא על חשבון "כריתת ענף" הרף המקצועי לכניסה לארגון שהוא, בין היתר, לב ליבו של הארגון.
עולם הגישור, בניגוד לשנים עברו, נמצא עכשיו בשעת כושר אמיתית, גם התקנות הן תקנות קבע, יש המון רצון וקשב מכל הגורמים לייעל ולשפר את התהליכים הקיימים.
צריך לראות איך עושים את זה ביחד עם כל הגופים לטובת כל הנוגעים בדבר.
כמובן להמשיך להפיץ את הגישור כמה שיותר בציבור, בקהילה, בעסקים – החוצה, ולהמשיך לחזק את הקשר האישי והמקצועי בין המגשרים – פנימה.
יש לנו ארגון מדהים ומעורר השראה שמשמש בית מקצועי ואישי לחבריו המגשרים.
תגדלו אותו היטב ותטפחו אותו, תשמרו ותגנו עליו ושימשיך לפרוח.
אנחנו מאחלים לכם המון בהצלחה! והנאה!
לחבריי הטובים מהוועד המנהל היוצא – בראש ובראשונה למיכל לנדאו היו"ר היקרה שלנו, לדנה פרנס, לאילן קרן, לרחלי אשוול, לגלי פילובסקי ולעידו וינברגר.
מתרגשת מידי כדי להגיד מילות פרידה. היה לי העונג לעבוד ולבלות אתכם.
נעשה את זה בטיול המסכם שלנו. רק לבינתיים תודה גדולה על השותפות והחברות. אוהבת.
שלכם,
רונה

 

וכמה עוד דברים יכולים לקרות בשבוע אחד? 

באותו שבוע של סיום ההתנדבות ופינישים אחרונים,

גם פתחתי קבוצת פרקטיקום חדשה,

נערך אירוע השיא במסגרת קורס שאני מלמדת בתואר ראשון באוניברסיטת בר-אילן בנושא "ייצוג לקוחות בהליכי גישור" בו נבחרה הנבחרת שתייצג את אוניברסיטת בר-אילן בתחרות הגישור המסחרי הבינלאומית שתתקיים בפברואר 2023 (בתקווה בפריז הבנויה),

פגישות ליווי מגשרים,

מועדון הגישור השבועי הקבוע,

גישורי מהו"ת.

וכל זה עד שהגעתי ליום שישי בבוקר שבו לראשונה בחיי לאחר אימונים של מספר חודשים, התנסיתי במירוץ טריאטלון הספרינט הראשון שלי. אז יצאתי מישיבת העברת המקל בעשר וחצי בלילה, ובחמש וחצי בבוקר כבר הייתי באשקלון מוכנה לשחות 750 מטר בים, לרכב 20 ק"מ על האופניים, ולרוץ 5 ק"מ.

היה מאתגר, אבל בסופו של דבר נהניתי ובעיקר שמחה שסיימתי, ואפילו לא הגעתי אחרונה:)

אז נכון שלא כל שבוע בחיי נראה כך, אבל הוא בהחלט מסמל את התקופה האחרונה שהייתה עמוסה בהרבה פעילויות טובות ומרגשות שהתכוננתי אליהן הרבה זמן.

כשסיימתי את המירוץ, הרגשתי ביחד איתו שסיימתי גם את כל השבוע המאתגר והמופלא הזה, וזו הייתה תחושה מאוד מספקת ומעצימה מבחינתי.

מחכה למירוצים הבאים:)

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *