חזון אישי

"אני מאמינה ביכולת של כולנו להצליח באמצעות הידברות ומשא ומתן ליישב מחלוקות בדרכי שלום תוך הקפדה על כבוד הדדי ושמירה על מערכות יחסים.

אני רואה בהליכים הסכמיים ובגישור כשפה ודרך חיים. מניסיוני כמגשרת בתיקים רבים, כאשר צדדים למחלוקת מציבים לעצמם כמטרה להגיע להסכמות תוך זיהוי מדויק של הצרכים של כל צד, הסתכלות מפוקחת וניתוח משפטי של האלטרנטיבות, המטרה מושגת. נכחתי לראות בכל כך הרבה תהליכים שליוויתי כמה עוצמה ומשמעות יש להליך הגישור וכיצד יש בידו לסייע לצדדים לסיים את המחלוקת באופן מיטבי, להקל עליהם, להניח את הקונפליקט מאחוריהם ולהמשיך הלאה בעסקים ובחיים.

כעורכת דין ומגשרת, זוהי זכות עבורי לסייע לצדדים למחלוקת לנהל ביניהם משא-ומתן ולחתור להגיע להסכמות. לאחר ניסיון של כעשור בעולם המשפט, הגעתי למסקנה כי הליך הגישור כיום הוא ההליך הזול, היעיל והמהיר ביותר ליישב מחלוקות".

עליי

שמי רונה גינת. עורכת-דין, מגשרת מוסמכת ובוררת. מאחוריי ניסיון רב בהובלת תהליכי‏ יישוב סכסוך חלופיים, גישור, בוררות וניהול משא ומתן לכריתת הסכמים בכל קצות הקשת האזרחית-מסחרית, דיני חוזים, קניין רוחני, היי-טק, משפט מסחרי, סוגיות מורכבות במקרקעין ותמא 38, נזיקין, ירושה ומשפחה.


בשנים האחרונות אני מנהלת פרקטיקה פרטית המתמקדת בהליכי יישוב סכסוכים. בנוסף, מרצה באוניברסיטת בר-אילן בקורס "מיומנויות ייצוג לקוחות במשא ומתן וגישור", מנחת סדנאות וכנסים לעורכי דין לשכלול מיומנויות ייצוג לקוחות במשא ומתן וגישור. משתתפת באופן קבוע בתחרות ייחודית המתקיימת מידי שנה בפאריז בגישור מסחרי בינלאומי בחסות ארגון ה-ICC – International Chamber of Commerce. מדובר באירוע היוקרתי והגדול בעולם בגישור. מנחת פרקטיקום בגישור באישור הנהלת בתי המשפט.

דרכי המקצועית המגוונת והניסיון הפרקטי שצברתי בליווי מאות הליכי גישור, תרמו וסייעו לי להגיע היום למקום בו ההסתכלות שלי על מחלוקת משפטית כלשהי היא רחבה מאוד ורבת פרספקטיבות, שכן אני יודעת להבין, להכיל ואף לאתגר את הצדדים ואת עורכי-דינם, גם כמי שהייתה בנעליהם, כעורכת דין מייצגת מהצד של עורך הדין ולקוחותיו, וגם מהפרספקטיבה של בית המשפט בהסתכלות "מלמעלה" על הסכסוך ומשמעויותיו. נקודות המבט השונות שזכיתי להחשף אליהן במהלך דרכי המקצועית, מסייעות לי פעמים רבות גם לחשוב "מחוץ לקופסא" ולסייע לצדדים למצוא פתרונות יצירתיים למחלוקת אליה נקלעו. זו הייחודיות שלי.


בתום לימודי התואר הראשון למשפטים ומנהל עסקים בהצטיינות במרכז הבינתחומי הרצליה (2008), התחלתי את דרכי כמתמחה במשרד סאמט ושות' וכעורכת דין שכירה במשרד גלוזמן ושות' בעולם המשפט המסחרי. בשנים אלו עסקתי, בין היתר, ‏בטיפול וליווי מסחרי שוטף של חברות ציבוריות ופרטיות, ייצוג במשא ומתן מסחרי של תאגידים בעסקאות מיזוג ורכישה גדולות בתחום הסלולר והתעשייה, ליטיגציה מסחרית-אזרחית ותאגידית וייצוג לקוחות בבתי-משפט, דיני חברות, ניירות ערך ותשקיפים לבורסה, ‏קניין רוחני, משפט מנהלי, בדיקות נאותות, ועוד.

בשנים אלו גם סיימתי לימודי תואר שני MA בגישור ויישוב סכסוכים באוניברסיטת תל-אביב (2012).

בהמשך, השתלבתי במערכת בתי המשפט כעוזרת משפטית בבית המשפט המחוזי בתל-אביב (לכב' סגנית הנשיאה השופטת מיכל רובינשטיין ולאחר פרישתה לכב' השופט אבי זמיר). בשנים אלו עסקתי באופן אינטנסיבי בסוגיות מורכבות במטריה האזרחית בדגש על דיני חוזים, דיני נזיקין, מקרקעין ומשפט מנהלי. במסגרת זו הייתה לי גם הזכות לסייע בניהול תכנית הגישור בבתי המשפט (תכנית המהו”ת) ולשמש כמגשרת בעשרות תיקים מסחריים במחלקת הגישור הפנימי בבית משפט השלום בתל-אביב.

בוגרת תכנית Program on Negotiation לניהול משא ומתן מתקדם למנהלים של בית הספר הארוורד, בוגרת פרקטיקום בגישור וקורס גישור בדיני משפחה של לשכת עורכי-הדין. בוגרת קורס ל"גירושין בשיתוף-פעולה". חברה בפורום ליישוב סכסוכים של לשכת עורכי הדין, חברה בקבוצת "להתגרש בשלום" וחברה בוועד המנהל של ארגון המגשרים בישראל.


מופיעה כמגשרת וכבוררת במאגרים בינלאומיים מובילים כגון:


WIPO – הארגון המוביל בעולם ליישוב סכסוכים בתחום הקניין הרוחני – קישור לאתר


ICC – לשכת המסחר הבינלאומית – קישור לאתר


ArbitalWomen – קישור לאתר

עורכת דין ומגשרת רונה גינת