חזון אישי

"אני מאמינה ביכולת של כולנו להצליח באמצעות הידברות ומשא ומתן ליישב מחלוקות בדרכי שלום תוך הקפדה על כבוד הדדי ושמירה על מערכות יחסים.

אני רואה בגישור כשפה ודרך חיים. מניסיוני כמגשרת בתיקים רבים, כאשר צדדים למחלוקת מציבים לעצמם כמטרה להגיע להסכמות תוך זיהוי מדויק של הצרכים של כל צד, הסתכלות מפוקחת וניתוח משפטי של האלטרנטיבות, המטרה מושגת. נכחתי לראות בכל כך הרבה תהליכים שליוויתי כמה עוצמה ומשמעות יש להליך הגישור וכיצד יש בידו לסייע לצדדים לסיים את המחלוקת באופן מיטבי, להקל עליהם, להניח את הקונפליקט מאחוריהם ולהמשיך הלאה בעסקים ובחיים.

כעורכת דין ומגשרת, זוהי זכות עבורי לסייע לצדדים למחלוקת לנהל ביניהם משא-ומתן ולחתור להגיע להסכמות. לאחר ניסיון של כמעט עשור בעולם המשפט, הגעתי למסקנה כי הליך הגישור כיום הוא ההליך הזול, היעיל והמהיר ביותר ליישב מחלוקות".

עליי

שמי רונה גינת, עורכת-דין ומגשרת מוסמכת, מאחוריי ניסיון רב בהובלת תהליכי‏ גישור, בכל קצות הקשת האזרחית-מסחרית, דיני ירושה ומשפחה.


בשנים האחרונות אני מנהלת פרקטיקה פרטית המתמקדת בהליכי יישוב סכסוכים, ומשמשת כמגשרת בתחום המשפט המסחרי-אזרחי, דיני ירושה, משפחה וגירושין. בנוסף, אני מרצה במסגרות שונות ובין היתר, מנחת סדנאות לעורכי דין לשכלול מיומנויות ייצוג לקוחות בהליכי משא ומתן וגישור. משתתפת באופן קבוע בתחרות ייחודית המתקיימת מידי שנה בפאריז בגישור מסחרי בינלאומי בחסות ארגון ה-ICC – International Chamber of Commerce. מדובר באירוע היוקרתי והגדול בעולם בתחום הגישור.

דרכי המקצועית המגוונת תרמה וסייעה לי להגיע היום למקום בו ההסתכלות שלי על מחלוקת משפטית כלשהי היא רחבה מאוד ורבת פרספקטיבות, שכן אני יודעת להבין, להכיל ואף לאתגר את הצדדים ואת עורכי-דינם, גם כמי שהייתה בנעליהם, כעורכת דין מייצגת מהצד של עורך הדין ולקוחותיו, וגם מהפרספקטיבה של בית המשפט בהסתכלות "מלמעלה" על הסכסוך ומשמעויותיו. נקודות המבט השונות והרבות שזכיתי להחשף אליהן במהלך דרכי המקצועית, מסייעות לי פעמים רבות גם לחשוב "מחוץ לקופסא" ולסייע לצדדים למצוא פתרונות יצירתיים למחלוקת אליה נקלעו. זו הייחודיות שלי כמגשרת.


בתום לימודי התואר הראשון למשפטים ומנהל עסקים בהצטיינות במרכז הבינתחומי הרצליה (2008), התחלתי את דרכי כמתמחה וכעורכת דין שכירה בעולם המשפט המסחרי. בשנים אלו עסקתי, בין היתר, ‏בטיפול וליווי מסחרי שוטף של חברות ציבוריות ופרטיות, ייצוג במשא ומתן מסחרי של תאגידים בעסקאות גדולות בתחום הסלולר והתעשייה, ליטיגציה מסחרית-אזרחית וייצוג לקוחות בבתי-משפט, ביצוע עסקאות מיזוג ורכישה בחברות ציבוריות ופרטיות, דיני חברות, ניירות ערך ותשקיפים לבורסה, ‏קניין רוחני, משפט מנהלי, בדיקות נאותות, ועוד.

בשנים אלו גם סיימתי לימודי תואר שני MA בגישור ויישוב סכסוכים באוניברסיטת תל-אביב (2012).

בהמשך, השתלבתי במערכת בתי המשפט כעוזרת משפטית בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. בשנים אלו עסקתי באופן אינטנסיבי בסוגיות מורכבות במטריה האזרחית והמנהלית בדגש על דיני חוזים ונזיקין. במסגרת זו הייתה לי גם הזכות לסייע בניהול תכנית הגישור בבתי המשפט (תכנית המהו”ת) ולהוביל תהליכי גישור מסחרי בעשרות תיקים במחלקת הגישור הפנימי בבית משפט השלום בתל-אביב.

בוגרת פרקטיקום בגישור וקורס גישור בדיני משפחה של לשכת עורכי-הדין. בוגרת קורס ל"גירושין בשיתוף-פעולה". חברה בפורום ליישוב סכסוכים של לשכת עורכי הדין, חברה בארגון המגשרים בישראל ובעמותת "להתגרש בשלום".


מופיעה כמגשרת וכבוררת במאגרים בינלאומיים מובילים כגון:


WIPO – הארגון המוביל בעולם ליישוב סכסוכים בתחום הקניין הרוחני – קישור לאתר


ICC – לשכת המסחר הבינלאומית – קישור לאתר


ArbitalWomen – קישור לאתר

עורכת דין ומגשרת רונה גינת