הגישה שלי

אני מאמינה ביכולת של כולנו להצליח באמצעות הידברות ומשא ומתן ליישב מחלוקות בדרכי שלום תוך הקפדה על כבוד הדדי ושמירה על מערכות יחסים.

אני רואה בהליכים הסכמיים ובגישור כשפה ודרך חיים.

מניסיוני כמגשרת בתיקים רבים, כאשר צדדים למחלוקת מציבים לעצמם כמטרה להגיע להסכמות תוך זיהוי מדויק של הצרכים של כל צד, הסתכלות מפוקחת וניתוח משפטי של האלטרנטיבות, המטרה מושגת.

נכחתי לראות בכל כך הרבה תהליכים שליוויתי כמה עוצמה ומשמעות יש להליך הגישור וכיצד יש בידו לסייע לצדדים לסיים את המחלוקת באופן מיטבי, להקל עליהם, להניח את הקונפליקט מאחוריהם ולהמשיך הלאה בעסקים ובחיים.

אני מכוונת לנהל את הגישור בדרך שמחמיאה להליך המשפטי והשיפוטי, ושמוסיפה ערך למשא ומתן המתנהל בין הצדדים.

הנושאים שבמחלוקת הם לעיתים קרובות קשים ומתישים עבור הצדדים.

המשימה העיקרית שלי היא לספק סביבה משפטית בטוחה, נייטרלית ונינוחה לצדדים לנהל דיון מלא, ישיר, וכן סביב הדרך שבה הם עשויים לפתור את המחלוקת.

מניסיוני, אנשים וארגונים המצויים בקונפליקט מגיבים פעמים רבות באופן מתגונן ומקבלים החלטות מבלי לקחת בחשבון מידע חשוב. הגישור יכול לסייע בכך.

כעורכת דין ומגשרת, זוהי זכות עבורי לסייע לצדדים למחלוקת לנהל ביניהם משא-ומתן ולחתור להגיע להסכמות. לאחר ניסיון של למעלה מעשור בעולם המשפט, הגעתי למסקנה כי הליך הגישור כיום הוא ההליך היעיל, המהיר ובעל העלות הכספית הנמוכה ביותר ליישב מחלוקות.

עורכת דין ומגשרת רונה גינת

עליי

שמי רונה גינת. עורכת-דין, מגשרת מוסמכת, מרצה ומנחה.

מאחוריי ניסיון בהובלת מאות תהליכי‏ יישוב סכסוך חלופיים, גישור, בוררות וניהול משא ומתן לכריתת הסכמים בכל קצות הקשת האזרחית-מסחרית, דיני חוזים, קניין רוחני, היי-טק, משפט מסחרי, דיני ירושה ומשפחה.

כלולה ברשימת המגשרים של בתי המשפט, מגשרת מהו"ת, ומנחת פרקטיקום בגישור בתיקי אמת באישור הנהלת בתי המשפט.


החל משנת 2015 אני מנהלת פרקטיקה פרטית המתמקדת בהליכי יישוב סכסוכים.

בנוסף, מרצה באוניברסיטת בר-אילן בקורס "מיומנויות ייצוג לקוחות במשא ומתן וגישור", מנחת סדנאות וכנסים לעורכי דין לשכלול מיומנויות ייצוג לקוחות במשא ומתן וגישור, מנחה ומלווה מגשרים בתחילת דרכם המקצועית.

משתתפת באופן קבוע בתחרות ייחודית המתקיימת מידי שנה בפאריז בגישור מסחרי בינלאומי בחסות ארגון ה-ICC – International Chamber of Commerce. מדובר באירוע היוקרתי והגדול בעולם בגישור.

דרכי המקצועית המגוונת והניסיון הפרקטי שצברתי בהובלת מאות הליכי גישור, תרמו לי כך שאני מסתכלת על כל מחלוקת מנקודות מבט שונות, של כל הצדדים הנוגעים בדבר, הן בעלי-הדין, הן עורכי הדין והן מנקודת מבטו של בית המשפט.

הייחודיות שלי היא היכולת לחשוב "מחוץ לקופסא" ולסייע לצדדים למצוא פתרונות יצירתיים למחלוקת אליה נקלעו.


בתום לימודי התואר הראשון למשפטים ומנהל עסקים בהצטיינות במרכז הבינתחומי הרצליה (2008), התחלתי את דרכי כמתמחה במשרד סאמט ושות' וכעורכת דין שכירה במשרד גלוזמן ושות' בעולם המשפט המסחרי. בשנים אלו עסקתי, בין היתר, ‏בטיפול וליווי מסחרי שוטף של חברות ציבוריות ופרטיות, ייצוג במשא ומתן מסחרי של תאגידים בעסקאות מיזוג ורכישה גדולות בתחום הסלולר והתעשייה, ליטיגציה מסחרית-אזרחית ותאגידית וייצוג לקוחות בבתי-משפט, דיני חברות, ניירות ערך ותשקיפים לבורסה, ‏קניין רוחני, משפט מנהלי, בדיקות נאותות, ועוד.

בשנים אלו גם סיימתי לימודי תואר שני MA בגישור ויישוב סכסוכים באוניברסיטת תל-אביב (2012).

בהמשך, השתלבתי במערכת בתי המשפט כעוזרת משפטית בבית המשפט המחוזי בתל-אביב (לכב' סגנית הנשיאה השופטת מיכל רובינשטיין ולכב' השופט אבי זמיר). בשנים אלו עסקתי באופן אינטנסיבי בסוגיות מורכבות במטריה האזרחית בדגש על דיני חוזים, דיני נזיקין, מקרקעין ומשפט מנהלי.

במסגרת זו הייתה לי גם הזכות לסייע בניהול תכנית הגישור בבתי המשפט (תכנית המהו”ת) ולשמש כמגשרת בעשרות תיקים מסחריים במחלקת הגישור הפנימי בבית משפט השלום בתל-אביב.

בוגרת תואר שני נוסף LLM במשפט עסקי במרכז הבינתחומי הרצליה (2019)

בעלת הסמכה בינלאומית בגישור מטעם CEDR (הגוף המוביל באירופה לגישור ויישוב סכסוכים).

בוגרת תכנית Program on Negotiation לניהול משא ומתן מתקדם למנהלים של בית הספר הארוורד.

בוגרת פרקטיקום בגישור וקורס גישור בדיני משפחה של לשכת עורכי-הדין.

בוגרת קורס ל"גירושין בשיתוף-פעולה".

חברה בוועד המנהל של ארגון המגשרים בישראל ובקבוצת "להתגרש בשלום".


מופיעה כמגשרת וכבוררת במאגרים בינלאומיים מובילים כגון:


WIPO – הארגון המוביל בעולם ליישוב סכסוכים בתחום הקניין הרוחני – קישור לאתר


ICC – לשכת המסחר הבינלאומית – קישור לאתר


ArbitalWomen – קישור לאתר